For hvem
Det er plass til ti lærere fra Musikkhøgskolen. Hvilket emne man underviser i spiller ingen rolle. I tillegg deltar fem lærere fra Haag og fem lærere fra Glasgow.
Dato
Seminaret starter med middag kl. 18:00 torsdag 29. september 2022, fortsetter hele fredag og avslutter til lunsj lørdag 1. oktober.
Connect-reconnect
Gjennom seminaret får deltakerne utforske coaching i lærerrollen, tilbakemelding (feedback), peer learning og refleksjon som en kreativ proesess. Det vil være mye tid til utprøvning, presentasjon for hverandre, utforsking av egen læring og hvordan man kan gi hverandre konstruktiv tilbakemelding.
Pandemien har de siste to årene krevd mye av lærere. Vi har måttet reorganisere undervisningsopplegg og på kreative måter tilrettelagt for studenters læring, samtidig som vi har forsøkt å ivareta studenters motivasjon og fremtidstro. Gjennom dette seminaret vil vi dedikere tid og rom til å igjen koble oss på ideer og utforske praksiser som kan berike oss som lærere og gi nødvendig påfyll.
Er du interessert i å vite mer?
Hvis du ønsker mer informasjon om kurset kan du ta kontakt med Kristin Kjølberg eller Ellen Stabell. Hvis du ønsker å melde deg på, send en e-post til din fagseksjonsleder.